Tarasy drewniane czy z kompozytu?

Każdy materiał ma swoje cechy, które dla jednych mogą okazać się świetne, a dla innych wręcz przeciwnie. Wiele zależy też od tego, do jakich celów przeznaczamy konkretne tworzywo. Jeśli chodzi o budowę tarasu to ogromne znaczenie ma na przykład charakter przestrzeni, w której taras ten się znajdzie.

Solidne tarasy drewniane – charakterystyka

solidne tarasy drewniane z WarszawyZ pewnością dobór desek pod taką budowę nie jest sprawą oczywistą. Dzieje się tak dlatego, że oba materiały są dobre do użytku i świetnie się sprawdzają. Mimo to jednak każdy ma swoje wady. Nawet najbardziej solidne tarasy drewniane z Warszawy wymagają renowacji. Trzeba o nie naprawdę dbać, żeby nie robiły się po prostu brzydkie. Grube drewno jest odporne na zniszczenia mechaniczne, a nawet jeśli coś się na nim zadrapie, to nie widać tego tak dobrze jak na kompozycie, który z natury jest jednolity. Na pewno jednak na dbanie o drewno trzeba poświęcić trochę czasu. Uzyska się za to bardziej naturalny wygląd tarasu. Można zakupić, świetnie sprawdzające się do tego celu, drewno egzotyczne. Ma ciekawe odcienie i ożywi każdy teren przy domu swoją barwą. Inna kwestia to stopień skomplikowania budowy, choć zawsze można wezwać do tego ekipę, która zna się na takiej pracy. Taras z desek drewnianych jest trudniejszy do wykonania. Tym akurat nie należy się jednak przesadnie przejmować. Do kompozytowych też warto wszak wezwać ekipę, bo jest kilka ważnych kwestii, które mogą negatywnie wpłynąć na całą budowę. Kolejną rzeczą, o której warto wspomnieć jest także to, że kompozyt nie jest odporny na wysoką temperaturę. Należy więc na to uważać. Drewno ma w tym zakresie dużo lepsze właściwości.

Poza tym na deskach kompozytowych mogą się czasami pojawiać brzydkie plamy od deszczu. Drewno nie reaguje w ten sam sposób.  Trzeba się więc dobrze zastanowić czy taras będzie osłonięty od negatywnych czynników zewnętrznych, jak chociażby daszkiem od deszczu.