Thermo drewno – co to takiego

 

Drewno od zawsze było dla mnie tylko drewnem, różniło się od siebie jedynie tym, z jakiego gatunku drzewa je uzyskano. Mogło to być drewno dębowe, mogło być i bukowe czy lipowe. Tymczasem gdy usłyszałem sformułowanie thermo drewno – w ogóle nie wiedziałem, o co chodzi. Byłem przekonany, że thermo to jakiś gatunek egzotycznego drzewa, jednak mój przyjaciel wyśmiał mnie i szybko wyprowadził z błędu.

O thermo drewnie

thermo drewno cenaOn prowadził firmę zajmującą się montażem tarasów i ogrodzeń, dlatego thermo drewno było dla niego chlebem powszednim. Był to materiał, który bardzo często wykorzystywał w swojej pracy. Wyjaśnił mi, iż thermo drewno to po prostu drewno, które poddano specjalnej obróbce polegającej na dostarczeniu naprawdę wysokich temperatur. Pod ich wpływem można pozbyć się niedoskonałości drewna oraz poprawi jego parametry techniczne. Dzięki temu drewno staje się bardziej odporne na uszkodzenia oraz na czynniki atmosferyczne, jak i środowiskowe, takie jak działanie grzybów. Dlatego thermo drewno bardzo często stosuje się do wykonywania konstrukcji zewnętrznych, takich właśnie jak tarasy. Uznałem, że jeśli faktycznie materiał ten ma tyle zalet, to z pewnością musi być drogi. I tutaj przyjaciel wyprowadził mnie z błędu, mówiąc, że to niedrogie thermo drewno cena jego jest bowiem niewiele wyższa od „zwykłego” drewna. To dlatego, że proces obróbki cieplnej na drewnie stał się powszechny i wielu producentów oferuje już takie thermo drewno.

Muszą zatem proponować dość przystępne ceny, aby znaleźć klientów – inaczej ci klienci pójdą po prostu do konkurencji. Dlatego właśnie thermo drewno dostępne jest całkiem tanio i cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem. Z pewnością gdybym miał budować taras, wybrałbym właśnie rzeczone thermo drewno.