Turystyka sportowa w Polsce

Turystyka sportowa nie jest jeszcze w Polsce znanym pojęciem. Polacy najchętniej korzystają z wycieczek wypoczynkowych. Chętnie także wyjeżdżają na dwu, trzy dniowe wycieczki związane ze zwiedzaniem zabytków. Wyjazdy na imprezy sportowe nie są jeszcze popularne wśród Polaków. W ofercie biur podróży trudni też jeszcze znaleźć ofertę wyjazdów na impresy sportowe: mecze piłkarskie lig zagranicznych, zawody rangi mistrzostw świata lub europy. 

Wyjazdy na mecze piłkarskie

wyjazdy na champions leagueJest jednak już biuro podróży, które zajmuje się tylko turystyką sportową. Wśród oferty biura podróży są wyjazdy na mecze piłkarskie najlepszych lig w europie takich jak: liga angielska czy liga hiszpańska. Wśród oferty biura są też wyjazdy na champions league. Jak powiedział właściciel biura są to wyjazdy, które cieszą się największa popularnością wśród kibiców piłki nożnej. Wyjazdy na mecze champions league są też bardzo często kupowane przez firmy, które stosują wycieczki na mecze jako nagrody dla pracowników. Wyjazdy na mecze champions league są bardzo dobrym pomysłem na wyjazd integracyjny dla firm lub krótki wypad rozrywkowy. Przeloty samolotem do największych stolic w europie są dostępne z każdych lotnisk w Polsce. Mecze champions league odbywają się we wtorki i środy. Przelot w tą i z powrotem można zorganizować w jeden wieczór.

Wyjazdy na mecze champions league są bardzo drogie. Bilet na mecz najlepszych piłkarskich rozgrywek na świecie kosztuje od 40 do kilkuset euro. najdroższe są bilety na mecze klubów angielskich. Bilet na mecz champions league klubu angielskiego kosztuje nawet 2000 funtów. Mówimy tutaj o meczu grupowym rozgrywek ligi mistrzów. Bilet na mecz finałowy ligi mistrzów kosztuje nawet 5000 euro. Mimo tych cen z roku na rok przybywa klientów turystyki sportowej, jak mówi właściciel biura podróży.