Usługi brukarskie na emigracji

Moim głównym problemem w wieku dwudziestu sześciu lat było to, że w dalszym ciągu nie bardzo wiedziałem co tak naprawdę chcę w życiu robić. Nie miałem wykształcenia, całe moje doświadczenie zawodowe to było jedynie brukarstwo, zaś możliwości awansu czy podwyżki były bliskie zerowym.

Usługi brukarskie – mam doświadczenie

usługi brukarskieJedynym moim atutem było to, że miałem głowę do języków obcych. Potrzebowałem bardzo niewiele czasu, by poznać całkiem dobrze zupełnie odmienny od polskiego język. Postanowiłem wykorzystać tę zaletę. Z tego co czytałem, to w Anglii wciąż doceniało się polskich budowlańców, a ponieważ całkiem nieźle mówiłem po angielsku nie miałem się czego obawiać. Przez ostatnie miesiące odkładałem tyle pieniędzy ile tylko zdołałem, po czym odszedłem z pracy. Poprosiłem o rekomendację, którą przetłumaczyłem na język angielski i pojechałem z nią do Londynu. Od razu zacząłem szukać pracy w mojej branży. Okazało się, że usługi brukarskie cieszą się w tym kraju całkiem sporą popularnością, a do tego są nawet nieźle płatne. Układanie kostki zacząłem już na drugi dzień – urząd pracy załatwił mi spotkanie z pracodawcą poszukującym kogoś „na już”. Miałem ogromne szczęście – trafiłem do zgranego zespołu, który wiedział na czym polegają niedrogie usługi brukarskie w bydgoszczy czy w Angli. Nikt się nie obijał ani nie robił niczego byle jak. Wszyscy przykładali się, by kostka brukowa była układana równo, a do tego robili to całkiem szybko. Nie byli to Polacy, a jednak praca szła znacznie szybciej niż w mojej poprzedniej firmie brukarskiej w Bydgoszczy. Po całym dniu układania kostki byłem wyczerpany ale i szczęśliwy.

Samo wyobrażenie sobie ilości pieniędzy jakie tego dnia zarobiłem rekompensowało mi cały mój wysiłek. Zasnąłem błyskawicznie wiedząc, że od jutra dalej będę kładł kostkę pod kolejną firmą. Moje życie zaczęło nabierać sensu.