Uzyskanie zwrotu vat z Francji

Jestem właścicielką polskiego oddziału francuskiej firmy. W związku z tym, bardzo często muszę jeździć w podróżach służbowych do Francji. Nie ukrywam, że ponoszę z tym dosyć duże koszty. Ostatnio zastanawiałam się, czy można by jakoś zminimalizować te koszty. Od kolegi z branży dowiedziałam się, że mogłabym ubiegać się o zwrot vat zapłaconego we Francji podczas podróży służbowych.

Jak uzyskać zwrot zapłaconego we Francji vatu?

zwrot VAT z FrancjiZainteresowałam się tym tematem. Teraz musiałam tylko znaleźć odpowiednie informacje na temat tego, w jaki sposób taki zwrot podatku vat zapłaconego we Francji można uzyskać. Poszukiwania rzetelnych informacji rozpoczęłam od internetu. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: zwrot VAT z Francji, i zaczęłam przeglądać wyniki. Bez trudu udało mi się znaleźć konkretną publikację na ten temat. Dowiedziałam się z niej, jak krok po kroku wypełnić wniosek o zwrot vatu zapłaconego we Francji. Przede wszystkim musiałam zebrać wszystkie faktury vat zapłacone we Francji w poprzednim roku i wyliczyć z nich jaką kwotę vatu zapłaciłam w zeszłym roku we Francji. Termin złożenia wniosku o zwrot vat zapłaconego we Francji mijał 30 września roku następnego od dnia uzyskania pierwszej faktury vat, dlatego nie musiałam się śpieszyć i mogłam wniosek wypełnić na spokojnie. Wniosek o zwrot vat należało złożyć do urzędu skarbowego właściwego ze względu na siedzibę firmy.

Dużym ułatwieniem okazał się dla mnie fakt, że taki wniosek o zwrot vat z Francji można było złożyć drogą elektroniczną. Wystarczyło skorzystać z bezpiecznej platformy ePaup i podpisać wniosek kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub potwierdzić za pomocą e – dowodu osobistego. Urząd skarbowy, zgodnie z terminami zawartymi w ordynacji podatkowej, ma 30 dni na zwrot należności na nasz rachunek bankowy.