Wakacje w Chorwacji na jachcie

Za oknami zrobiło się tak ciepło i słonecznie, że powiało latem i zaczęłam intensywnie myśleć o wakacjach. Co roku planuje je tak, aby były jedyne w swoim rodzaju. Odwiedzam więc rozmaite miejsca w różnych częściach Polski oraz Europy. Zazwyczaj zabieram ze sobą kogoś z przyjaciół. Okazało się, że tym razem przyjaciele postanowili zabrać mnie.

Rejs po wybrzeżu Chorwacji

czartery jachtów - chorwacjaUwielbiam podróżować, zwiedzać nowe, nieznane mi dotąd miejsca. Co roku staram się spędzić wakacje zupełnie inaczej, niż w poprzednim. Jest jednak jedna rzecz, której unikałam jak ognia, a mianowicie statki. Wmówiłam sobie bowiem, że mam chorobę morską. Tymczasem w tym roku na wakacje wyciągają mnie moi przyjaciele. W ubiegłych latach bowiem było odwrotnie. I ku mojemu przerażeniu- mamy pływać jachtem po wodach Chorwacji. Okazuje się bowiem, że jak chodzi o czartery jachtów – chorwacja jest jednym z najtańszych miejsc, natomiast widoki, jakimi można się tam uraczyć, zapierają dech w piersiach. Na początku obawiałam się tego wyjazdu i miałam raczej wycofaną pozycję. Wraz z upływem czasu zaczęłam jednak zmieniać nastawienie i jednak wybieram się na ten rejs. Przede wszystkim dlatego, że ciekawość i chęć zobaczenia tych wszystkich pięknych miejsc, które widziałam na zdjęciach, wzięły górę nad domniemaną chorobą morską. Chorwacja jest bowiem jednym z moich najbardziej lubianych miejsc na starym kontynencie. Klimat, ukształtowanie terenu oraz ludzie- wszystko to jest tam wspaniałe.

W tym roku w ramach wakacji czeka mnie przygoda a jachcie. Wszystko dzięki namowom moich przyjaciół Pływać będziemy po wybrzeżu Chorwacji. Czeka nas więc malownicza wyprawa po jednych z najpiękniejszych zakątków na naszym kontynencie. Jacht będziemy mieli wyczarterowany na własność.