Wizyta u kardiologa

Niekiedy wydaje nam się, że ucisk w klatce piersiowej czy też chwilowy ból, to coś zupełnie normalnego i nie należy się tym martwić. Czy jednak faktycznie tak jest? Różnego rodzaju bóle czy też dolegliwości sercowe, nigdy nie powinny być przez nas bagatelizowane. Konieczne jest w takiej sytuacji zweryfikowanie swojego stanu zdrowia u kardiologa.

Jak pomóc nam może kardiolog?

fachowy kardiolog - krakówKardiolog to lekarz, który zajmuje się diagnozowaniem chorób serca. Pomaga on w ich leczeniu oraz w monitorowaniu osób, których choroby mają charakter trwały i nie da się ich wyleczyć. Wówczas są one pod stałą kontrolą kardiologa, który obserwuje, czy stan serca nie ulega pogorszeniu. Trafiając do takiego lekarza musimy oczywiście liczyć się z tym, iż początkowo zostanie przeprowadzony z nami ogólny wywiad. To dzięki niemu lekarz będzie mógł dowiedzieć się jakie są nasze nawyki, jaki tryb życia prowadzimy, czy mamy inne choroby itp. To wszystko pomaga w ostatecznej diagnozie. Najbardziej podstawowym badaniem wykonywanym w gabinecie kardiologa, jest echo serca. W przypadku podejrzeń iż coś niepokojącego się dzieje, jest ono wykonywane od razu na pierwszej wizycie. Przed skierowaniem do kardiologa możemy zostać również poproszeni o wykonanie badań krwi, które mogą wskazywać na inne przyczyny naszych dolegliwości. Obecnie w każdym mieście działa jakiś fachowy kardiolog – Kraków ma ich na swoim terenie wielu. Najlepiej jest za pośrednictwem internetu znaleźć takiego, który jest rekomendowany.

Wizyta u kardiologa może pomóc nam określić, na jaką chorobę cierpimy. Może okazać się, że nasz stan zdrowia jest gorszy, niż nam się wydawało. Dlatego zdecydowanie w wypadku jakichś dolegliwości chorobowych, nie należy zwlekać z taką wizytą. Może ona bowiem pomóc nam powrócić do zdrowia.