Wizyta w gabinecie ortodontycznym

Regularne dbanie o zęby jest podstawą w utrzymaniu ich w dobrym stanie. Oczywiście są też osoby, które genetycznie mają mało wytrzymałe zęby i wtedy nawet częste ich mycie nie pomoże. Kiedy natomiast są one krzywe, to może pomóc jedynie ortodonta.

Gdzie znajdziemy gabinet ortodontyczny?

poznań gabinety ortodontyczneJeżeli ktoś ma wadę zgryzu, to może pomóc jedynie ortodonta, ponieważ wymaga to specjalistycznego leczenia. Dzieci do około szóstego – siódmego roku życia mają zęby mleczne, których jest dwadzieścia. Przeważnie nie podlegają one leczeniu, ponieważ dość szybko wypadają. Na ich miejscu pojawiają się stałe zęby, o które trzeba odpowiednio dbać, gdyż będą nam służyć do końca życia. Prawie każdemu zależy na tym, aby mieć wszystkie swoje zęby, ale czasem wada zgryzu lub choroby dziąseł czy nieleczone stany zapalne, powodują, że trzeba część z nich usunąć. Chcąc mieć proste zęby, koniecznie trzeba się udać do gabinetu ortodontycznego, gdyż tylko ortodonta jest w stanie pomóc w takiej sytuacji. Jeżeli mieszkamy w mieście Poznań gabinety ortodontyczne znajdują się w centrum jako jedna ze specjalizacji w przychodni lub jako samodzielny gabinet. Wiele z nich przyjmuje pacjentów prywatnie, ale także na Narodowy Fundusz Zdrowia. Cena za wizytę to około sto pięćdziesiąt – dwieście złotych, plus ewentualny koszt zakupu aparatu, wymiany zamków czy gumek w aparacie, który pacjent już ma założony albo jego regulacja. Jeżeli ortodonta zaleci noszenie aparatu, to przed jego założeniem trzeba wyleczyć wszelkie stany zapalne.

Każdego roku, ortodonci zakładają pacjentom kilkaset aparatów ortodontycznych, ponieważ niewiele osób może się poszczycić pięknym uśmiechem bez ingerencji specjalistów. Z pewnością wizyta w gabinecie ortodontycznym będzie inwestycją w lepszy wygląd.