Własne studio fotograficzne

Studio fotograficzne są miejscami w, których można wykonać profesjonalne zdjęcia. W takich miejscach to fotograf decyduje o świetle, skąd ono dociera oraz o jego intensywności. Podczas sesji w studiu nie są straszne niekorzystne warunki atmosferyczne.

equipment-768534_640Jeśli chcemy posiadać własne studio fotograficzne to pierwszym krokiem będzie znalezienie odpowiedniego miejsca. Dobrze jeśli w takim lokalu jest odpowiednia ilość miejsca, aby zdjęcia było można także wykonywać z dystansu. Do tego w takim pomieszczeniu musi być także miejsce na oświetlenie oraz inne akcesoria pomocne podczas robienia zdjęć. Jeśli w takim pomieszczeniu znajduje się duże okno, to będziemy mogli także korzystać ze światła dziennego. Dobrym rozwiązaniem jest także, to, aby ściany posiadały kolor:

  • biały,
  • szary,
  • czarny.

W studiu powinno być dużo przestrzeni, dlatego należy usunąć wszystkie niezbędne meble. Jeśli już mamy wybrany lokal to kolejnym krokiem będzie wybór tła. Najczęściej tła stanowią rozwijane specjalne materiały lub kartony. Zestaw do zawieszania tła może być na stojaku lub może być przykręcany do ściany. Kolejnym ważnym tematem jest światło. Żadne profesjonale studio nie może obejść się bez lamp.

Lampy przede wszystkim stanowią część aparatu, ale także to mogą być dodatkowe elementy doświetlające. Bardzo często na rynku można spotkać cale zestawy lamp, które są przeznaczone do profesjonalnych studiów fotograficznych.

Źródło: http://studiomoko.pl

Dodaj komentarz