Wosk sojowy i jego zalety

Ostatnimi czasy niesłabnącą popularnością cieszą się świeczki, których bazą jest wosk sojowy. Co takiego ma on w sobie, że producenci chwalą się na etykietach tym, że ich świeczki są właśnie z niego produkowane? I na bazie czego są świece, które nie mają w sobie wosku sojowego? Otóż wosk sojowy sprawia, że świeczka jest po prostu dla nas zdrowszym wyborem. A dlaczego dokładnie, to wyjaśnimy w tekście poniżej.

Więcej o wosku sojowym

wosk sojowy 5kgOdpowiadając na pytanie zadane we wstępie tego tekstu, wosk sojowy jest dla nas lepszy rozwiązaniem, gdyż jest zdrowszy dla naszych płuc. Świece i woski zazwyczaj palimy w okresie jesienno-zimowym, by stworzyć ciepłą, klimatyczną atmosferę. Palenie świec latem raczej nie jest zbyt popularne, gdyż potęguje uczucia gorąca. Jednak zimą i jesienią nie otwieramy raczej zbyt często okien, więc siedzimy czasem kilka godzin podczas czytania z zapaloną świecą. Niestety większość popularnych świec jest na bazie parafiny, czyli pochodnej ropy naftowej. Niestety wdychanie spalanej parafiny, im mniejsze pomieszczenie, tym więcej oparów dostaje się do naszych płuc, tym jest to groźniejsze dla naszego zdrowia. Spalana parafina bowiem w przeciągu lat może prowadzić nawet do raka płuc. Dlatego więc zdecydowanie lepszym wyborem są świece, którego głównym składnikiem jest wosk sojowy. Jeśli chcemy zakupić wosk sojowy 5kg kosztuje niecałe 100 złotych, czasem nieco więcej.

Jeśli mamy w naszych domach świece, sprawdźmy z czego są one produkowane. Jeśli ich głównym składnikiem jest wosk sojowy, to bardzo dobrze. Jeśli nie, to pamiętajmy, żeby po wypełnieniu się pomieszczenia zapachem ze świecy, porządnie wywietrzyć mieszkanie. A następnym razem kupmy świece, które nie są na bazie szkodliwej dla naszych płuc parafiny.