Wózek do bramy przesuwnej – który najlepszy?

Budując dom jednorodzinny, każdy właściciel, na samym początku stara się jak najlepiej zadbać o ochronę materiałów oraz narzędzi potrzebnych do jego budowy. Niezbędnym elementem potrzebnym do zapewnienia owej ochrony, potrzebne jest ogrodzenia wraz z bramą. W przypadku bramy, większość domowników stawia na bramy przesuwne, ponieważ są bardzo wygodne i praktyczne przy wjeżdżaniu i wyjeżdżaniu samochodem.

Jak wybrać odpowiedni wózek do bramy przesuwnej?

Wózek do bramy przesuwnejKluczowym aspektem montażu bramy na swojej posesji jest dopasowanie wózków do szyn bramy przesuwnej. Odpowiedni wózek do bramy przesuwnej, może okazać się bardzo kosztowną inwestycją, w przypadku jego ewentualnej naprawy w przyszłości. Właśnie dlatego trzeba bardzo skrupulatnie podejść do tego tematu i wybrać jak najlepszy wózek do swojej bramy posesyjnej. Na polskim rynku, najbardziej popularne są 3 rodzaje wózków: pakiet wózków 60, pakiet wózków 70 oraz pakiet wózków 80. Numery pakietów są docelowo dopasowane do rozmiarów szyn. Pakiet wózków z najniższym numerem jest idealnie dopasowany do szyn bram o rozmiarach 60x60x3,5 mm. Pakiet średniej wielkości, a więc z numerem 70, wmontowywany jest do szyn z rozmiarami 70x70x4 mm. Ostatni pakiet wózków łączy się z trzecią grupą rozmiarów szyn wynoszącą 80x80x5 mm. Dla pewności powinniśmy również zmierzyć naszą bramę. Do pierwszego pakietu pasują bramy, których długość w świetle wynosi od 3,5 do 5 m. Do drugiego pakietu bramy o długości od 5 do 7 m, a do trzeciego pakietu bramy o długości powyżej 7 metrów.

Warto dodać, że do poprawnego dopasowania wózka do szyny niezbędne jest jej odpowiednie zmierzenie. Szyny mierzy się od zewnątrz, ponieważ gdy zmierzymy szynę o rozmiarach 80x80x05 mm od wewnątrz, wyjdzie nam, że jest do szyna 70x70x4 mm. W tym przypadku dopasowanie odpowiednich wózków do szyn będzie niemożliwe a cała nasza praca pójdzie na marne.