Wydajna praca szorowarki

Czyszczenie podłóg może się odbywać na kilka sposobów, ponieważ wszystko zależy od materiału z jakiego są wykonane, metrażu oraz miejsca w jakim się znajduje. Z pewnością domowe sprzątanie znacznie się różni od tego w zakładzie produkcyjnym.

Jak działa szorowarka?

wydajne szorowarki samojezdneW lokalach biurowych przeważnie za utrzymanie czystości odpowiada sprzątaczka lub wynajęta firma sprzątająca. Dysponują one tradycyjnymi sprzętami czyszcząco – myjącymi takimi jak odkurzacz czy mop. Są one odpowiednie do niewielkich powierzchni takich jak linoleum, parkiet, panele czy wszelakie dywany i wykładziny. Jednakże w halach magazynowych będzie do wysprzątana kilkaset metrów kwadratowych, w związku z czym jedna, a nawet kilka sprzątaczek sobie nie poradzi. W takiej sytuacji sprawdzą się wydajne szorowarki samojezdne, które w ciągu godziny są w stanie wyczyścić nawet kilkaset metrów kwadratowych. Są to wyjątkowo przydatne maszyny, które pracują wydajnie, cicho i bardzo szybko, przez co oszczędzają nie tyko czas, ale również pieniądze. Zamiast wynajmować firmę sprzątającą czy zatrudniać kilka sprzątaczek, wystarczy zakupić jedną maszynę i przeszkolić jednego pracownika do jej obsługi. Jazda szorowarką przypomina obsługę wózka widłowego, który bardzo często jest wykorzystywany w magazynach. Z pewnością utrzymanie czystości z takim sprzętem czyszczącym będzie znacznie prostsze niż przy zastosowaniu standardowych metod. Co prawda czynnik ludzki bierze udział w ty działaniu, ale jest on sprowadzony do minimum.

Dostępne na rynku szorowarki mają zamontowane pod spodem specjalne szczotki z odpowiednio wyprofilowanym włosiem. Dzięki temu są w stanie dokładnie czyścić posadzki oraz szczeliny pomiędzy nimi. Równie dobrze mogą one nabłyszczać i polerować podłogę, przy niewielkiej modyfikacji.