Wyjazdy busami z Oświęcimia do Niemiec

 

Chyba każdy z nas lubi podróżować. Zwłaszcza wyjazdy zagraniczne dają dawkę niezapomnianych emocji. Razem z moją rodziną wyjeżdżamy na wczasy dwa razy w roku. Przeważnie zimą i na początku lata. Już ponad sześć lat mieszkamy w Oświęcimiu i zawsze wyjeżdżaliśmy naszym pięknym autem produkcji francuskiej. Jednak w tym roku sytuacja nieco się zmieniła.

Nowoczesne busy jeżdżące do Niemiec

busy do niemiec oświecimWybierając środek lokomocji, trzeba koniecznie wziąć pod uwagę komfort i bezpieczeństwo. Nie inaczej było również w naszym przypadku. Postanowiliśmy w tym roku nieco inaczej spędzić nasz urlop. Razem z żoną i dziećmi zdecydowaliśmy, że zwiedzimy Berlin i okolice. Mieliśmy jechać samochodem, ale tuż przed wyjazdem pojawia się awaria wtryskiwaczy. Trzeba było znaleźć wówczas jakąś alternatywę. Przeglądając strony internetowe, natknąłem się na busy do Niemiec Oświecim to miasto, które słynie nie tylko z obozu zagłady. Można w nim znaleźć mnóstwo przewoźników. Postanowiliśmy wyjechać za naszą zagranicę właśnie takim środkiem lokomocji. Muszę wspomnieć, że bilety były stosunkowo tanie. Pewnie tyle samo wydalibyśmy na paliwo do naszego auta. Pojazd był chyba nowy, a policjant podczas kontroli uznał jego stan techniczny za wzorowy. Zaledwie po kilku godzinach jazdy dotarliśmy do stolicy naszych zachodnich sąsiadów. Mieliśmy wracać za pięć dni i kupiliśmy również bilety powrotne.

Jeśli ktoś chce zwiedzać kraje europejskie, nie musi mieć nawet samochodu. Nawet w takim mieście, jak Oświęcim można znaleźć pojazd, który zawiezie nas do innego kraju. Warto wspomnieć, że firmy przewozowe w naszym mieście jeżdżą nie tylko do Niemiec, ale również innych państw leżących na zachodzie Europy. Już postanowiliśmy, że za rok również wybierzemy taki środek transportu na wakacyjną podróż.