Wykuj wieszak na ubrania u kowala

Każdy z nas lubi otaczać się oryginalnymi i niepowtarzalnymi rzeczami. Jedni stawiają na designerskie przedmioty, inni wolą rzeczy wykonane ręcznie. Rękodzieło jest w chwili obecnej bardzo modne i chwalone wśród projektantów wnętrz, którzy chętnie dobierają takie dodatki do swoich projektów

Kute wieszaki czy stojaki na gazety

wieszak na ubrania kutyWyroby metalowe, kute ręcznie w kuźniach w chwili obecnej stanowią modny element każdego mieszkania. Zdobią nie tylko te urządzone w stylu klasycznym, ale możemy je spotkać jako element wyposażenia domu również w stylu skandynawskim czy nowoczesnym. Jak wszędzie również i tu stawia się na jakość wykonania oraz niebanalny wzór. Projektanci stawiają tu na elementy, które są funkcjonalne oraz praktyczne. Takim przykładem może być wieszak na ubrania kuty z metalu. W ofercie firm świadczących takie usługi możemy spotkać wieszaki wolnostojące z finezyjnymi zakończeniami, bądź zupełnie proste ale eleganckie, albo wieszaki kute wiszące, przytwierdzane do ścian. Co ciekawe, powoli też odchodzi się od praktyki pozostawiania metalu w naturalnym jego kolorze. Możemy zatem nabyć wieszak pomalowany specjalną farbą w wybranym odcieniu, bądź też specjalnie szlifowane. Podobnie rzecz ma się z stojakami na gazety. Ten element również przechodzi swoje drugie życie. Nawet jeśli obecnie czyta się coraz więcej gazet, taki stojak może służyć nam również jako miejsce do przechowywania książek, magazynów, czy dokumentów. Warto zaznaczyć, że tego typu wyposażenie często bywa wykonywane pod specjalne zamówienie a na rynku jest wiele firm, które świadczą usługi artystycznego kowalstwa. Warto się rozejrzeć i sprawdzić co mają w swojej ofercie.

Kowalstwo to pewnego rodzaju artyzm, który w dzisiejszych czasach coraz rzadziej kojarzony jest z ogrodzeniami czy zwykłymi bramami. Dodatkowo uzdolniony kowal – artysta wykona dla nas piękne rzeczy służące nam w życiu codziennym. A to już jest design.