Wyposażenie naszego terrarium

W sklepach zoologicznych coraz częściej możemy spotkać żółwia lądowego. Warto jednak pamiętać, że jest to delikatny gad, który powinien mieć odpowiednie warunki przypominające te naturalne. W związku z tym wyposażenie terrarium powinno być wysokiej jakości. Podstawowym elementem będzie oczywiście uzyskanie odpowiedniej temperatury.

Ogrzewanie w przypadku żółwia lądowego 

ogrzewanie terrarium sklepMożna ją osiągnąć na wiele sposobów. Warto pamiętać aby temperatura w przypadku żołwia wynosiła 26-30°C. Jest to najbardziej optymalna opcja, która pozwoli nam na odpowiedni rozwój naszego pupila. Jednym z dodatkowych elementów jest stworzenie miejsca, które będzie służyło do ogrzewania. Producenci często proponują nam specjalne wyspy umieszczane w terrarium, które są imitacją naturalnego miejsca gdzie żółw spędza czas. Jednak podobny efekt można uzyskac za pomcą oświetlenia w danym miejscu. Jak każdy gad jest ono potrzebne aby procesy życiowe przebiegały jak najbardziej prawidłowo. Takie punktowe źródło ciepła może być uzyskiwane przez różnego rodzaju żarówki dostępne w dobrym sklepie. Ogrzewanie terrarium sklep zazwyczaj proponuje szeroką ofertę. Warto zapoznać się z proponowanymi elementami dotyczącymi wyposażenia terrarium dla wybranego gatunku żółwia lądowego. Na stronach internetowych często możemy przeczystać na ten temat. Lampy takie jak UVB mogą imitować nawet zastępować słońce w produkcji witaminy D oraz wchłaniać składniki odżywcze pokarmu.

Przed kupnem takiego pupila należy zastanowić się nad ostateczną decyzją, ponieważ wiąże się to ze sporą odpowiedzialnością. Do tego należy zadbać o specyficzne podłoże w naszym terrarium oraz pokarm zawierający potrzebne wartości i witaminy do budowy pancerza. Jest to podstawa w hodowli żółwi, ponieważ są bardzo wymagające pod tym względem.