Wysokie ceny za mieszkania

Kraków jako miejscowość, od wielu lat cieszy się niespadającym zainteresowaniem osób rozglądających się za uczelnią wyższą ale i osób poszukujących nowego miejsca zamieszkania. Fakt ten generuje ciągły ruch na rynku wtórnym.

Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania

oferty pracy krakówW powszechnej opinii, cena jaką należy zapłacić za każdy metr kwadratowy powierzchni, należy do najdroższych w naszym kraju. Dodatkowo, od wielu lat miasto nie potrafi sobie skutecznie poradzić z występującym zanieczyszczeniem powietrza (smog). Pomimo to, wiele osób uważa je za atrakcyjną lokalizację do stałego osiedlenia i podjęcia pracy zawodowej. Tym samym poszukują one często własnego lokum, w którym będą mogli zamieszkać. Stąd dostępnych jest wiele ofert, zarówno wynajmu jak i sprzedaży. Dobrze zbudowana sieć komunikacji miejskiej, zapewniająca połączenie w każdy zakątek miasta z częstotliwością co piętnaście minut to niebywały aut. Jeśli dodamy do tego niską cenę biletów (w tym również dla osób, którym nie przypada korzystanie ze zniżek), otrzymamy odpowiedź, dlaczego wzrasta liczba ogłoszeń z ofertą samochodów używanych na sprzedaż. Jak łatwo można wywnioskować, ich ceny wahają się w zależności od roku produkcji, stanu technicznego oraz klasy samochodu. Nic dziwnego, że ludzie rezygnują z poruszania się własnymi samochodami (co wiąże się ze staniem w korkach) na rzecz dużo tańszej, szybszej i bezproblemowej komunikacji miejskiej.

Prowadzenie życia w tak dużym i popularnym mieście nie należy do najtańszych. W ramach rekompensaty mieszkaniec uzyskuje miasto z wieloletnią tradycją, bogatą w ciekawe rozwiązania architektoniczne oraz komunikację, której zazdrości całą Polska. Dodatkowo rośnie popularność kuchni małopolskiej na arenie międzynarodowym, co pozwala na delektowanie się znakomitymi potrawami oferowanymi przez restauracje na rynku.

Źródło http://www.krakusik.pl