Wystrój nowoczesnej łazienki praktycznymi meblami z umywalką

Aranżując nasze nowe mieszkanie nie możemy zapomnieć jak ważnym miejscem w domu jest łazienka. Jest to nie tylko pomieszczenie do umycia się, ale także domowa strefa relaksu, gdzie możemy wziąć odprężającą kąpiel po całym dniu pracy. Dla wzbudzenia przyjemnej atmosfery niezbędne jest zastosowanie odpowiednich mebli i dodatków. Są to przede wszystkim wieszaki, półki, blaty oraz sanitariaty.

Meble do łazienki z designerską umywalką

umywalki łazienkowe mebloweNajważniejsze w łazience są płytki lub drewniane panele na ścianie i podłodze oraz wanna, natrysk i oczywiście umywalka. Ta ostatnia obecnie najczęściej sprzedawana jest w zestawie z szafką lub szufladą. Popularne umywalki łazienkowe meblowe mogą być pojedyncze lub podwójne. Te drugie najczęściej zabudowywane są na pojemnych szufladach lub blatach, natomiast pojedyncze modele wstawiane są na szafki, w których możemy przechowywać środki czystości. Blat to najlepsze miejsce na postawienie na nim kosmetyków, a półka pod nim służy to umieszczenia czystych ręczników. Obecnie umywalki robione są już nie tylko z ceramiki, ale coraz częściej z granitu lub szkła. Każda z nich posiada swoje niewątpliwe zalety, a wybór zależy od gustu domowników. Ważnym elementem zabudowy łazienkowej są szafki i półki oraz ich kolor. Poza ciągle modną bielą, coraz częściej spotkać można wybarwienie w kolorze drewna egzotycznego np. wenge i palisandru lub rodzinnego buku, sosny czy olchy.

Jeśli jesteśmy zainteresowani zakupem mebli do łazienki. Możemy skorzystać z dostępnych, gotowych modeli lub zamówić je na wymiar. Pierwsza opcja jest szybsza i łatwiejsza do kupienia, natomiast zaletą drugiej jest to, że mamy szerszy wybór materiałów oraz rozmiarów. Musimy jednak liczyć się z tym, że na zamówienie trzeba będzie poczekać nawet kilka tygodni.