Wywoływanie zdjęć do abumów

W mojej rodzinie zdjęcia są bardzo ważną częścią życia każdego z jej członków. Co roku, gdy spotykamy się z okazji Świąt Bożego Narodzenia, wymieniamy się zdjęciami, aby móc je włożyć do rodzinnych albumów. Ta tradycja trwa już od wielu lat i jest ona niezwykle inspirującym wydarzeniem, które pozwala nam pamiętać o sobie nawzajem. 

Dlaczego wywoływanie fotografii jest tak ważne?

wywoływanie zdjęćMoja babcia często opowiada, jak niezwykłym przeżyciem był przyjazd fotografa na wieś, kiedy była jeszcze małą dziewczynką. Jej opowieści sprawiły, że cała nasza rodzina a bardzo osobisty stosunek do zdjęć, ich wywoływania oraz przechowywania w albumach. Uważamy, że nie ma nic piękniejszego niż wspólne porównywanie fotoksiążek i wymiana odbitkami. Właśnie z tego powodu założyłam własną pracownię, która oferuje wywoływanie zdjęć w różnych formatach wraz z możliwością obróbki graficznej. Zauważyłam, że coraz więcej osób zgłasza się w celu wydruku fotografii, zarówno tych amatorskich jak i profesjonalnych. Jest to dla mnie bardzo ważne, ponieważ był czas, kiedy ludzie zupełnie odeszli od albumów na rzecz przechowywania zdjęć na komputerach. Na szczęście powoi się to zmienia i wielu pasjonatów fotografii chce mieć swoje zdjęcia w tradycyjnej formie. Na uwagę zasługuje również fakt, iż koszt wywołania jednego zdjęcia o standardowych wymiarach wynosi niecałe 20 groszy, co nie jest byt wygórowaną ceną jak za możliwość uzyskania dobrej jakości wydruku, który posłuży nam przez naprawdę wiele lat. 

Zawsze podkreślam, że jestem zwolennikiem wywoływania zdjęć nie tylko dlatego, że jest to nieco bardziej osobista forma przechowywania fotografii, ale uważam również, że nie ma lepszej dekoracji ściennej niż ramki, w których znajdują się osoby, które są dla nas ważne.