Wzmacniacz sieci bezprzewodowej

 

Nowa siedziba firmy nie była zbyt przemyślana, gdyż już po kilku dniach okazało się iż konstrukcja wielopiętrowego budynku zaburza działanie firmowej sieci bezprzewodowej. Nie było to problemem w poprzednim, jednopiętrowym budynku gdzie sieć działała bez zarzutów, gdyż nie była blokowana przez infrastrukturę kondygnacji.

Wzmacniacze sygnału do sieci bezprzewodowych

wzmacniacz sygnału wifi xiaomiPierwszym pomysłem na jaki wpadliśmy było oczywiście zwiększenie ilości routerów, aczkolwiek z racji dość ograniczonego budżetu bardzo szybko z niego zrezygnowaliśmy. Znacznie lepszym rozwiązaniem okazało się natomiast zamontowanie wzmacniacza sygnału, nie tylko wydłużającego zasięg sieci ale również pozwalającego na zminimalizowanie ilości zakłóceń, wywoływanych przez konstrukcję budynku firmowego. Najlepszym urządzeniem jakie udało nam się znaleźć był wzmacniacz sygnału wifi Xiaomi o zastosowaniu profesjonalnym. Nie był to zwykły wzmacniacz do użytku domowego, gdyż był on kilkakrotnie skuteczniejszy od takowych, i pozwalał na odbiór niezakłóconego sygnału bezprzewodowego nawet w otoczeniu wywołującym wysoki poziom zakłóceń elektromagnetycznych. Tego typu wzmacniacze wykorzystywane są często w zakładach produkcyjnych, gdzie wpływ urządzeń elektrycznych na działanie sieci bezprzewodowych jest największy, więc i w naszych warunkach wzmacniacz działał bardzo skutecznie i zauważalnie poprawił pracę sieci bez potrzeby montażu nowych routerów czy też zmiany położenia dotychczasowych.

Jeden wzmacniacz, umieszczony przy centralnym nadajniku sieci firmowej w zupełności wystarczył by dostęp do sieci miały urządzenia położone na drugim końcu budynku, a sama sieć była odbierana bez zakłóceń. Mimo skuteczności, wzmacniacze nie są jednak drogimi urządzeniami, gdyż znajdują się w podobnym przedziale cenowym co routery.