Z czego wykonane są zawiesia?

Właściwe zabezpieczenie ładunku jest jedynym rozwiązaniem, jeśli zależy nam na uchronieniu się przed jego utratą. Szczególnie tyczy się to ładunków takich jak bale drewna, które nie zabezpieczone, mogą łatwo zjechać z przyczepy. Aby właściwie chronić ładunek, zaleca się jego zabezpieczenie przy pomoc specjalnych pasów.

Zalety dwuwarstwowych zawiesi pasowych

zawiesie pasowe dwuwarstwoweWszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest właściwe zabezpieczenie ładunku przed jego przewożeniem. Część ładunków, takich jak kontenery, ze względu na kształt, są bardzo trudne do przewożenia. Rozwiązaniem tej sytuacji może się okazać zawiesie pasowe dwuwarstwowe. Zawiesia to elementy, które przypominają nieco pasy transportowe, ale mają nieco więcej zastosowań. Przede wszystkim może je wykorzystywać nie tylko do zabezpieczenia ładunku, ale ®również i  do samego transportu. Często korzysta się z nich na przykład podczas ładunku kontenerów, albo bali drewna. Zawiesia są dostępne w wielu różnych rodzajach, oraz mogą mieć różny udźwig i wytrzymałość. To, jaki udźwig ma dane zawiesie, najłatwiej rozpoznać po jego kolorze. Te najmniej wytrzymałe rozpoznamy łatwo po fioletowym kolorze. Wszystkie zawiesia są wykonane z najwytrzymalszych materiałów syntetycznych, takich jak poliester. Zazwyczaj składa się ono z kilu złączonych ze sobą taśm. Poszczególne warstwy są łączone ze sobą maszynowo, co przekłada się na dużą wytrzymałość zawiesi. Cechą charakterystyczną tych pasów jest fakt, ze przy bardzo małej własnej masie są w stanie przenosić towar o znacznej wadze.

Właściwe przygotowanie ładunku do transportu jest kluczowe, o ile nie chcemy się narazić na znaczne straty. Obecnie do zabezpieczania ładunków wykorzystuje się specjalne pasy, wykonane z solidnych tworzyw sztucznych. Mogą one być także wykorzystywane do samego transportu.