Zaawansowana szyba zmieniająca kolor

Szyby elektrochromatyczne były przez jakiś czas tworem filmów i opowiadań fantastycznych, a po ich pojawieniu się w sprzedaży były początkowo traktowane niczym ciekawostka. Dopiero po kilku miesiącach okazało się, iż szyby które mogą zmieniać poziom przezroczystości i kolor na żądanie właściciela mogą być bardzo użytecznymi narzędziami.

Nowoczesne elektrochromatyczne szyby do domu

najlepsza szyba elektrochromatycznaW obiektach użytkowych takie szyby szybko znalazły zastosowanie, zarówno jako reklama, jak i sposób na ograniczenie widoczności na pomieszczenia użytkowe, czy gabinety zabiegowe, jakie nieraz znajdują się na terenie galerii, czy też przy chodnikach głównych ulic. Szyby te pozwalają na swobodne wykonywanie zadań, a jednocześnie są bardzo nowoczesnym elementem wyposażenia, przyciągającym uwagę przechodniów. Bodaj najlepsza szyba elektrochromatyczna wykorzystywana jest jednak w prywatnych domach, jako zamiennik rolet, żaluzji i zasłon, ale również jako forma dekoracji. Ten rodzaj szyby może nie tylko zaciemniać pomieszczenia, gdyż umożliwia on również zmianę koloru szyby, a nawet wyświetlanie obrazów. Jest to więc jeden z najnowocześniejszych rodzajów elektrochromatycznych szyb, jaki można obecnie dostać. Co więcej, szyby te mogą być podłączone do centrum sterowania smart home, z którymi są w większości przypadków całkowicie zgodne, i umożliwiają dołączenie do profili programowalnych, oraz sterowanie z poziomu centralnego programu kontroli.

Szyby elektrochromatyczne mogą być wzmacniane folią antywłamaniową, dzięki której znacznie wzrośnie ich trwałość, oraz zabezpieczane wieloma preparatami do ochrony szkła. Okna mające takie szyby zazwyczaj wykonywane są na specjalne zamówienie, choć najlepsi producenci zaczynają wprowadzać do sprzedaży już gotowe okna, razem z ramami.