Zaawansowane podłogi do hal sportowych

Hala sportowa na której miała odbywać się najnowsza gala wrestlingu amerykańskiego zrobiła na nas ogromne wrażenie. Nie tylko był to obiekt niezwykle nowoczesny, wyposażony w bodaj wszystkie udogodnienia i najnowsze systemy oświetlenia i dźwięku, ale również bardzo wygodny dla samych atletów, występujących na pokazach.

Podłoga do nowoczesnej hali sportowej

podłogi sportoweJednym ze szczegółów, który niemal od razu rzucał się w oczy po obejrzeniu głównej sali była różnorodność zastosowanych podłóg. Zamiast jednego rodzaju podłoża, sala pokazowa wyposażona była w podłogi sportowe przystosowane do wykonywania najróżniejszych dyscyplin. Z racji iż często odbywały się tam biegi, wokół części pokazowej usytuowana była bieżnia, niemal identyczna do tej, która znajdowała się na zewnątrz, choć była ona w całości wykonana z tworzyw sztucznych. Część pokazowa, natomiast, podzielona była na sekcje ułożone z podłóg przeznaczonych do sportów walki, akrobacji, czy też terenowych sportów wyczynowych. Podłogi takie były niesamowicie przydatne do dużych sal sportowych, gdyż nie tylko pozwalały na urządzanie pokazów i zawodów niemal każdej dyscypliny, ale również ułatwiały wszelkie zajęcia ruchowe, a z racji zastosowanych materiałów, były o wiele odporniejsze niż standardowe odmiany drewniane. Wszystkie podłogi były dostosowane do konkretnych zajęć ruchowych, na przykład amortyzując upadki i chroniąc zawodników przed kontuzjami po uderzeniu.

Bieżnie zapewniały znacznie lepszą przyczepność niż typowe podłogi stosowane w salach sportowych, a sztuczna trawa doskonale imitowała warunki boiska zewnętrznego. Było to dość nowoczesne rozwiązanie wyposażenia sali, choć umożliwiało większą wszechstronność i możliwość urządzania wszelkich rodzajów aktywności sportowej na terenie obiektu bez żadnych ograniczeń.