Zalety picia herbaty matcha

Herbata jest napojem, który jest znany na całym świecie. W zależności od szerokości geograficznej pijany chętniej inne jej rodzaje. Do tych najpopularniejszych zaliczyć możemy herbatę czarną, zieloną, czerwoną, owocową lub białą. Na polskim rynku od kilku lat swoją popularność zyskuje japońska zielona herbata – matcha.

Wspaniałe właściwości herbaty matcha

herbata matchaPochodząca z Japonii herbata o charakterystycznym zielonym kolorze to matcha. Jest ona coraz chętniej kupowana w naszym kraju nie tylko z ciekawości i chęci poznania tego egzotycznego dla nas napoju, ale i ze względu na jego doskonały smak i niepowtarzalny aromat. Wyróżnia się ona postacią intensywnie zielonego proszku, który możemy z powodzeniem używać również w kuchni.  Sprawdzi się ona jako naturalny barwnik do zdobienia ciast i deserów. Powszechnie uznaje się ją za jedną z najzdrowszych herbat na świecie. Wynika to z bogactwa antyoksydantów jakie dostarcza nam ten napój. Przeciwdziała ona powstawaniu wolnych rodników, które wpływają na starzenie się organizmu. Taka herbata matcha ma również działanie wyciszające, odprężające. Filiżanka takiego napoju doskonale łagodzi stres i przeciwdziała zmęczeniu organizmu. Działa ona również pobudzającą. Już jedna filiżanka matchy zawiera podobną ilość kofeiny co w filiżance kawy. Jest to więc świetna alternatywa dla wszystkich tych, który nie przepadają za smakiem kawy lub nie mogą jej pić ze względów zdrowotnych. Co ciekawe, wiele badań naukowych wskazuje na to, iż ten zielony napój ma właściwości wspierające proces odchudzania. 

Zielona herbata matcha jest coraz chętniej wybierana przez właścicieli zdrowego trybu życia. Jej regularne picie przynosi wiele korzyści naszemu organizmowi. Sprawdza się jako alternatywa kawy, pobudza organizm, przeciwdziała zmęczeniu, dodaje energii, zapobiega powstawaniu wolnych rodników. Badania naukowe wskazują na jej właściwości odchudzające.