Zwiedzanie Europy na rowerze

Mówi się, że co kraj to obyczaj. Tak właściwie to powiedzenie jest bardzo trafne. Przeszukując Internet możemy poznać każde z państw, lecz nic nie zastąpi kontaktu osobistego. Chodzi o kontakt z kulturą, językiem i przyrodą obszaru. Są stereotypy, które mówią, że podróżowanie kosztuje – nic bardziej mylnego. Zachęcam się przekonać.

Rowerem po całej Europie

wycieczki rowerowe w europieJeśli pomysł jazdy rowerem przez całą Europę wydaje się komuś niedorzeczny, to niestety się myli. Celem wielu ludzi są pieniądze i kariera, a tak naprawdę sensem życia powinno być poznawanie siebie i spędzanie chwil w taki sposób, aby być szczęśliwym. Wystarczy rower, odrobina pieniędzy na podróż oraz rezerwa po powrocie. Tak naprawdę jest to równowartość dwóch lub trzech wypłat, nawet jeśli ktoś zarabia najniższą krajową pensję. Trzeba także przygotować się kondycyjnie na taki wysiłek, lecz jest to możliwe. Nie trzeba mieć specjalnych predyspozycji, aby ten – na pierwszy rzut oka – nierealny pomysł stał się czynem dokonanym. Wycieczki rowerowe w Europie to nic trudnego. W ten sposób można zwiedzić cały kontynent, a szczególnie łatwe będzie to w krajach należących do UE. Zwiedzanie innych państw jest również interesujące. Dzięki temu można zmienić myślenie o niektórych rejonach – np. Rosji lub Gruzji. Obywatele tych państw wydają się być nieprzewidywalni, a tak naprawdę są to naprawdę gościnni ludzie, którzy dobrze traktują obce im osoby. 

Podróżowanie kształci każdego, a co najważniejsze otwiera ludzi, w taki sposób, że myślą na zupełnie innych falach, przez co ich problemy stają się drobnostkami. Radzenie sobie w życiu codziennym po takiej podróży jest łatwe. A pomyśleć, że wystarczy rower, troszkę oszczędności i odrobina zapału. To wszystko może mieć każdy, kto tylko tego chce.