Zwrot ogrodzeń gabionowych przez błąd producenta

Ile razy wam się zdarzało coś oddawać, ponieważ to co zakupiliście było wadliwe. Na pewno wiele razy, zwłaszcza jak się kupuje na rynku podróbki, które zalewają nasz rynek krajowy.

Ogrodzenia gabionowe wykonywane są z różnych materiałów

ogrodzenia gabionoweAle czy tylko my konsumenci możemy zwracać wadliwy towar? Otóż nie. W wielu zakładach istnieje tak zwana kontrola wewnętrzna, która sprawdza jakość wytworzonych wyrobów już na etapie produkcyjnym. Zajmiemy się kontrolą po wytworzeniu całego wyrobu, czyli produktu. Za przykład posłuży mi fabryka w Gliwicach, która wytwarza różnego rodzaju ogrodzenia, np. produkują ogrodzenia gabionowe wykonywane ze szkła, drewniane, metalowe, betonowe. Zanim produkt trafi do sprzedaży podawany jest kontroli końcowej, by wykryć ewentualne mankamenty produktu. Jeśli zostaną one wykryte od razu trafiają do specjalnego magazynu, gdzie przechowywane są uszkodzone produkty. Pracownicy oceniają stan uszkodzeń i jeśli nie są one zbyt wielkie, to kierują ponownie taki produkt na linie produkcyjną w celu poprawienia tego co zostało źle wykonane. Ogrodzenia panelowe mają najwięcej uszkodzeń mechanicznych w porównaniu z innymi wytwarzanymi ogrodzeniami. Są po prostu wykonane z łamliwych materiałów, które szybko można zniszczyć.Na produkcji poprawiają te usterki i ponownie taki produkt trafia do kontroli końcowej, ale żeby rozpoznać taki produkt spośród tych prawidłowych, które wyszły z produkcji bez żadnych poprawek, to produkty te są sprawdzane oddzielnie przez inny zespół kontrolny. Gabiony raczej nie mają robionych ponownych poprawek, ale na pewno nie robi się żadnych poprawek przy ogrodzeniach betonowych.

Tam trzeba pamiętać, że jeśli podmurówka betonowa się uszkodzi, to trzeba to wyrzucić. Zawsze montaż ogrodzeń wychwytuje uszkodzenia.Warto o tym pamiętać wydając produkty do sprzedaży.